Miejski Konkurs Ortograficzny "ORT-BÓJ"

Opublikowano: 2019-06-11 10:24, Numer artykułu: 14056 , Autor: J.Smolibowska

W tym roku do konkursu zgłosiły się 24 szkoły podstawowe z naszego miasta. Na przełomie roku kalendarzowego odbyły się etapy szkolne. 12 lutego br. w czterech bydgoskich szkołach odbył sie etap rejonowy. Wzięło w nim udział 122 uczniów. Po analizie wszystkich prac do napisania dyktanda finałowego organizatorzy zaprosili 35 trzecioklasistów, którzy najlepiej poradzili sobie w poprzednim etapie.

Dnia 3 czerwca 2019r. r. w Szkole Podstawowej nr 14 Finaliści zmagali się z kolejnym “ortbojowym” tekstem. Tym razem pisali o nietypowym smoku, który pożerał pierogi z jeżynami i zamiast bohatersko walczyć z rycerzami, spędzał wieczory grając w chińczyka i układając puzzle.  Po napisaniu dyktanda dzieci wychodziły z klas z uśmiechniętymi buziami. Byli tacy, którzy mówili, że tekst był łatwy. Bardziej zaniepokojeni byli nauczyciele i rodzice Finalistów. Jedna z mam stwierdziła, że z poprawnym napisaniem testu  mieliby kłopot uczniowie klas starszch.

Dnia 10 czerwca 2019r., podczas uroczystego zakończenia konkursu, poznaliśmy zwycięzców. Wszyscy Finaliści, obok gratulacji i owacji, otrzymali dyplomy i nagrody.

Poznajmy Mistrzów ortografii 2019 w Bydgoszczy:

Miejsce 1.

Agata Iwaniuk Szkoła Podstawowa nr 65