TYDZIEŃ PROFILAKTYKI ZA NAMI!

Opublikowano: 2024-03-26 21:09, Numer artykułu: 80794 , Autor: J.Smolibowska

W dniach 18-22 marca 2024r. odbył się w naszej szkole

Tydzień Profilaktyki.

Uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych poprowadzonych przez uczennice I LO pt.: „Stres, trauma i jej wpływ na życie człowieka”.

Klasy 5 i 6 wzięły udział w spotkaniach z Policją, podczas których omawiane były zagadnienia z obszaru cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej za czyny karalne nieletnich.

Klasy 4 uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych w kinie Helios, obejrzały film „Serce motyla” i wzięły udział w debacie profilaktycznej z psychologiem.

Wybrane klasy 1-3 spotkały się ze Strażnikami Miejskimi, którzy poruszali następującą tematykę: „Bezpieczna droga do szkoły”, „Obcy niebezpieczny”, „Zagrożenia”.

Wszystkie klasy 1, 2 i 3b udały się do kina na seans „Mru i Ja: wielka przygoda na cztery łapy” i debatę profilaktyczną.

Dla wszystkich uczniów zorganizowano plastyczny konkurs profilaktyczny „Lubię To!”. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania!

Na lekcjach plastyki klasy pod okiem Pani Katarzyny Wesołowskiej wykonały plakaty pt.: „RELAX”. Wszystkie prace zdobią nasze hole:)

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc!

Pedagodzy

Małgorzata Szymczak i Marzena Rolka